Avon Old Farms Christmas Classic
Thursday, December 19th | |||
Game | Time | Rink | |
1 | 1:00pm | Gunnery vs Trinity Pawling | Avon |
2 | 3:00pm | Loomis Chaffee vs Berkshire | Avon |
3 | 5:00pm | Kent vs. Avon Old Farms | Avon |
4 | 7:00pm | Tabor vs. St. Paul’s | Avon |
Friday, December 20th | |||
5 | 9:00am | Loomis Chaffee vs Trinity Pawling | Trinity College |
6 | 9:00am | Berkshire vs Gunnery | Avon |
7 | 11:00am | St. Paul’s vs. Kent | Trinity College |
8 | 11:00am | Tabor vs. Avon Old Farms | Avon |
9 | 3:00pm | Loomis Chaffee vs Gunnery | Avon |
10 | 5:00pm | Trinity Pawling vs Berkshire | Avon |
11 | 7:00pm | Kent vs Tabor | Avon |
12 | 9:00pm | St. Paul’s vs Avon Old Farms | Avon |
Saturday, December 21st | |||
13 | 8:30am | St. Paul’s vs. Loomis | Avon |
14 | 10:30am | 3rd vs 3rd | Avon |
15 | 1:30pm | 2nd vs 2nd | Avon |
16 | 3:30pm | Gunnery vs. Kent | Avon |
Flood-Marr Tournament
Friday, December 20th | |||
Game | Time | Rink | |
1 | 9:00am | Deerfield vs. Milton | Milton |
2 | 11:00am | Kimball Union vs Salisbury | Milton |
3 | 1:00pm | Phillips Andover vs Nobles | Milton |
4 | 3:00pm | Hotchkiss vs Westminster | Milton |
5 | 5:00pm | Milton vs Kimball Union | Milton |
6 | 7:00pm | Salisbury vs Deerfield | Milton |
Saturday, December 21st | |||
7 | 9:00am | Nobles vs Hotchkiss | Nobles |
8 | 11:00am | Westminster vs Phillips Andover | Nobles |
9 | 1:00pm | Salisbury vs Milton Academy | Nobles |
10 | 3:00pm | Deerfield vs Kimball Union | Nobles |
11 | 5:00pm | Nobles vs Westminster | Nobles |
12 | 7:00pm | Phillips Andover vs. Hotchkiss | Nobles |
Sunday, December 22nd | |||
13 | 8:00am | 4th vs 4th | Milton |
14 | 10:00am | 3rd vs 3rd | MIlton |
15 | 12:00pm | 2nd vs 2nd | Milton |
16 | 2:00pm | 1st vs 1st Championship Game | Milton |
Lawrence/Groton Tournament
Thursday, December 19th | |||
Game | Time | Rink | |
1 | 4:00pm | Culver vs Groton | Groton – O’Brien |
2 | 5:00pm | Holderness vs Pomfret | Groton – Pratt |
3 | 6:00pm | Proctor vs Dexter Southfield | Groton – O’Brien |
4 | 7:30pm | Cushing vs Lawrence Academy | Lawrence |
Friday, December 20th | |||
5 | 3:00pm | Groton vs Proctor | Groton |
6 | 4:00pm | Holderness vs Cushing | Lawrence |
7 | 5:00pm | Culver vs Dexter | Groton |
8 | 6:00pm | Lawrence vs Pomfret | Lawrence |
Saturday December 21st | |||
9 | 9:15am | Proctor vs. Holderness | Groton – Pratt |
10 | 9:30am | Cushing vs. Groton | Groton – O’Brien |
11 | 9:30am | Culver vs. Pomfret | Lawrence |
12 | 11:30am | Lawrence vs. Dexter | Lawrence |
St. Sebastian’s Holiday Tournament
Friday, December 20 | |||
Game | Time | Rink | |
1 | 2:00pm | St. Sebastianβs vs. Albany | St. Sebastian’s |
2 | 4:00pm | Winchendon vs. Brunswick | St. Sebastian’s |
3 | 6:00pm | St. Andrewβs vs. Rivers | St. Sebastian’s |
4 | 8:00pm | Northwood vs. Williston | St. Sebastian’s |
Saturday, December 21 | |||
5 | 11:00am | Loser Game 1 vs. Loser Game 2 | St. Sebastian’s |
6 | 1:00pm | Loser Game 3 vs. Loser Game 4 | St. Sebastian’s |
7 | 3:00pm | Winner Game 1 vs. Winner Game 2 | St. Sebastian’s |
8 | 5:00pm | Winner Game 3 vs. Winner Game 4 | St. Sebastian’s |
Sunday, December 22 | |||
9 | 9:00am | Loser Game 5 vs. Loser Game 6 | St. Sebastian’s |
10 | 11:00am | Winner Game 5 vs. Winner Game 6 (Consolation Championship) | St. Sebastian’s |
11 | 1:00pm | Loser Game 7 vs. Loser Game 8 (Third Place Game) | St. Sebastian’s |
12 | 3:00 | Winner Game 7 vs. Winner Game 8 (Championship Game) | St. Sebastian’s |
Brooks/Pingree Holiday Tournament
Friday, December 20 | |||
Game | Time | Rink | |
1 | 4:15pm | Pingree vs North Yarmouth Academy | Pingree |
2 | 4:15pm | Brooks vs Berwick | Brooks |
3 | 615pm | Hebron vs New Hampton | Pingree |
4 | 6:15pm | Tilton vs. Millbrook | Brooks |
Saturday, December 21 | |||
5 | 9:00am | Pingree vs. Hebron | Pingree |
6 | 9:00am | Brooks vs. Tilton | Brooks |
7 | 11:00am | New Hampton vs. North Yarmouth Academy | Pingree |
8 | 11:00am | Millbrook vs Berwick | Brooks |
9 | 5:00pm | North Yarmouth Academy vs. Hebron | Pingree |
10 | 5:00pm | Berwick vs Tilton | Brooks |
11 | 7:00pm | Pingree vs New Hampton | Pingree |
12 | 7:00pm | Brooks vs Millbrook | Brooks |
Sunday, December 22 | |||
13 | 9:00am | TBD vs TBD | Pingree |
14 | 9:00am | TBD vs TBD | Brooks |
15 | 11:00am | 2nd vs 2nd | Pingree |
16 | 11:00am | 1st vs 1st Championship Game | Brooks |
Lawrenceville Holiday Tournament
Friday, December 20 | |||
Game | Time | Rink | |
1 | 9:00am | UCC vs Northfield Mount Hermon | Lawrenceville |
2 | 11:00am | Lawrenceville vs Nichols | Lawrenceville |
3 | 2:00pm | Belmont Hill vs Taft | Lawrenceville |
4 | 4:00 | Stanstead vs Choate | Lawrenceville |
Sat, December 21 | |||
5 | 9:00am | Taft vs Northfield Mount Hermon | Lawrenceville |
6 | 9:00am | Belmont Hill vs UCC | Baker Rink |
7 | 11:00am | Lawrenceville vs Choate | Lawrenceville |
8 | 11:00am | Stanstead vs Nichols | Baker Rink |
9 | 2:00pm | NMH vs Belmont Hill | Lawrenceville |
10 | 4:00pm | Taft vs UCC | Lawrenceville |
11 | 6:30pm | Stanstead vs Lawrenceville | Lawrenceville |
12 | 8:30pm | Choate vs Nichols | Lawrenceville |
Sunday, December 16 | |||
13 | 8:00am | 4th vs 4th | Lawrenceville |
14 | 10:00am | 3rd vs 3rd | Lawrenceville |
15 | 12:00pm | 2nd vs 2nd | Lawrenceville |
16 | 2:15pm | 1st vs 1st [Championship Game] | Lawrenceville |
William Barber Memorial Tournament
Friday, December 20 | |||
Game | Time | Rink | |
1 | 5:00pm | Middlesex vs Worcester Academy | Middlesex |
2 | 5:00pm | St. Mark’s vs Portsmouth Abbey | St. Mark’s |
3 | 7:00pm | Vermont Academy vs. Hill School | Middlesex |
4 | 7:00pm | Kents Hill vs Princeton Day School | St. Mark’s |
Saturday, December 21 | |||
5 | 8:30am | Loser Game 1 vs Loser Game 3 | Middlesex |
6 | 8:30am | Loser Game 2 vs Loser Game 4 | St. Mark’s |
7 | 10:30am | Winner Game 1 vs Winner Game 3 | Middlesex |
8 | 10:30am | Winner Game 2 vs Winner Game 4 | St. Mark’s |
9 | 1:30pm | Loser Game 5 vs Loser Game 6 | St. Mark’s |
10 | 1:30pm | Winner Game 5 vs Winner Game 6 | Middlesex |
11 | 3:30pm | Loser Game 7 vs. Loser Game 8 | St. Mark’s |
12 | 3:30pm | Winner Game 7 vs Winner Game 8 Championship Game | Middlesex |
Belmont Hill-Nichols Tournament
Saturday, December 28 | |||
Game | Time | Rink | |
1 | 9:00am | Belmont Hill vs Nichols | Belmont Hill |
2 | 11:00am | Albany Academy vs Academie St. Louis | Belmont Hill |
3 | 1:00pm | Brunswick vs Millbrook | Belmont Hill |
4 | 3:00pm | Rivers vs St. Francis | Belmont Hill |
5 | 6:00pm | Albany Academy vs. Belmont Hill | Belmont Hill |
6 | 8:00pm | Academie St. Louis v Nichols | |
Sunday, December 29 | |||
7 | 9:00am | Brunswick vs Rivers | Belmont Hill |
8 | 11:00am | Millbrook vs St. Francis | Belmont Hill |
9 | 1:00pm | Nichols vs Albany Academy | Belmont Hill |
10 | 3:00pm | Belmont Hill vs Academie St. Louis | |
Monday, December 30 | |||
11 | 8:00am | 4th Place Teams | Belmont Hill |
12 | 10:00am | 3rd Place Teams | Belmont Hill |
13 | 12:00pm | 2nd Place Teams | Belmont Hill |
14 | 2:30pm | Championship | Belmont Hill |
Buckingham Brown & Nichols-Roxbury Latin Holiday Showcase
Saturday, December 28; First Round | |||
Game | Time | Rink | |
1 | 1:00pm | NYA vs Berwick | BB&N |
2 | 3:15pm | BB&N vs Roxbury Latin | BB&N |
Sunday, December 29; Second Round | |||
3 | 9:00am | Roxbury Latin vs Berwick | BB&N |
4 | 11:15am | BB&N vs NYA | BB&N |
Sunday, December 29; Final Round | |||
5 | 4:00pm | BB&N vs Berwick | BB&N |
6 | 6:15pm | Roxbury Latin vs NYA | BB&N |
Edward Watkins Tournament
Friday, January 3 | |||
Game | Time | Rink | |
1 | 9:00am | New Hampton vs Lawrence Academy | Cushing |
2 | 11:10am | Cushing vs Canterbury | Cushing |
3 | 1:20pm | Thayer vs. Governor’s Academy | Cushing |
4 | 3:30pm | Dexter Southfield vs. Stanstead College | Cushing |
5 | 5:40pm | Canterbury vs. New Hampton | Cushing |
6 | 7:50pm | Cushing vs Lawrence Academy | Cushing |
Saturday, January 4 | |||
7 | 9:00am | Stanstead College vs. Thayer | Cushing |
8 | 11:10am | Governor’s Academy vs. Dexter | Cushing |
9 | 1:20pm | Lawrence Academy vs. Canterbury | Cushing |
10 | 3:30pm | Cushing vs. New Hampton | Cushing |
11 | 5:40pm | Stanstead College vs. Governor’s Academy | Cushing |
12 | 7:50pm | Dexter Southfield vs. Thayer | Cushing |
Sunday, January 5 | |||
13 | 9:00am | 4th Fisher vs 4th Iorio | Cushing |
14 | 11:10am | 3rd Fisher vs 3rd Iorio | Cushing |
15 | 1:20pm | 2nd Fisher vs 2nd Iorio | Cushing |
16 | 3:30pm | 1st Fisher vs 1st Iorio Championship | Cushing |
Joshua Weeks New Year’s Invitational
Saturday, January 4 | |||
Game | Time | Rink | |
1 | 9:00am | St. Paul’s vs Winchendon | Tabor |
2 | 9:00am | St. George’s vs Milton | St. George’s |
3 | 11:00am | Tabor vs Kents Hill | Tabor |
4 | 11:00am | Proctor vs Pomfret | Gallo |
5 | 2:00pm | Loser of Game 1 vs Loser of Game 2 | Tabor |
6 | 4:00pm | Loser of Game 3 vs Loser of Game 4 | Tabor |
7 | 6:00pm | Winner of Game 1 vs Winner of Game 2 | Tabor |
8 | 8:00pm | Winner of Game 3 vs Winner of Game 4 | Tabor |
Sunday, January 5 | |||
9:00am | Loser of Game 5 vs Loser of Game 6 | Tabor | |
11:00am | Winner of Game 5 vs Winner of Game 6 | Tabor | |
1:00pm | Loser of Game 7 vs Loser of Game 8 | Tabor | |
3:00pm | CHAMPIONSHIP: Winner of Game 7 vs Winner of Game 8 | Tabor | |
NOTE: | Gallo | 231 Sandwich Rd, Buzzards Bay, MA 02532 |